Reklama

V září budou Pardubice opět hostit Dopravní konferenci a Silniční veletrh

  • 13. července 2023,
  • 16:00

Pardubický kraj a především jeho sídelní město jsou bezesporu centrem naší dopravy. Svědčí o tom i akce, které se tomuto odvětví věnují a které jsou pravidelně místem setkávání předních odborníků. V letošním roce už máme za sebou konferenci na pardubické univerzitě zaměřenou na železniční dopravu, litomyšlské setkání předních osobností dopravy nad tématem dopravní infrastruktury a v plném běhu jsou i přípravy na zářijový vrchol sezóny.

Reklama

Tím je pro „dopraváky“ závěr prvního poprázdninového týdne, kdy se ve čtvrtek sjedou do kongresového centra paláce Atrium v Pardubicích. Tam se uskuteční už dvanáctý ročník Dopravní konference, na který o den později naváže v doubravickém areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje dvaadvacátý ročník Silničního veletrhu. „Obě tyto akce mají nadregionální význam a jsou součástí celoroční série odborných a pracovních setkání,“ uvádí ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

Zatímco v případě Dopravní konference jde o setkání politiků s odbornou veřejností nad aktuálními tématy, veletrh je prezentační akcí firem, jejich produktů, nových technologií, pracovních postupů či materiálů.

NOVINKY Z DOPRAVY NA KONFERENCI

Účast na Dopravní konferenci je velmi prestižní. Ani letos si ji nenechají ujít představitelé všech módů dopravy, ať už jde o silnice, železnici nebo vodní cesty a leteckou dopravu. Zástupce ministerstva dopravy tady letos bude prezentovat strategii rozvoje dopravní infrastruktury, a to ve vazbě na Pardubický kraj. O domácích tématech bude hovořit senátor a zároveň náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš, který rozebere velké opravy, modernizace, rekonstrukce a výstavbu silnic II. a III. třídy v regionu. Otázkami financování vodní, železniční a silniční infrastruktury v období do roku 2025 se ve svém vystoupení bude zabývat ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica, pohled na rekonstrukce a výstavbu silniční a dálniční infrastruktury v Pardubickém kraji pak nabídne generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Zdaleka největším investorem v dopravě je v Pardubickém kraji v současné době Správa železnic. Právě o stavbách ve východních Čechách bude hovořit ve svém příspěvku její generální ředitel Jiří Svoboda. V programu dvanáctého ročníku Dopravní konference je i téma aktuální dopravní legislativy diskutované v českém parlamentu. Prezentovat ji bude poslanec Martin Kolovratník. K informacemi nabitému odpoledni přispěje i ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec, který bude hovořit o rozvojových tématech Pardubického kraje, které spravuje právě jeho organizace. K tomu přidá i novinky týkající se Dopravního uzlu Pardubice a přivaděčů k dálnici D35. Jaké jsou dopravní stavby vodní infrastruktury v Pardubickém kraji, o tom přijede informovat ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů. Ke slovu se dostane i letecká doprava. Tohoto tématu se ujme ředitel Letiště Pardubice Ivan Čech, který plénum seznámí s fungováním letiště a nového terminálu v propojení na Dopravní uzel, hovořit bude také o přípravě cargo provozu. „Konference nabízí přehled o postupu v jednotlivých odvětvích, všichni sem jezdí ukázat, kam se ta jeho část meziročně posunula, jaký byl za uplynulé období její vývoj,“ říká ředitel Němec a s úsměvem dodává: „Profesní čest nikomu nedovolí, aby po roce přišel se stejnou prezentací. Takže i to je určitý nátlak na kreativitu a snahu přijít pokaždé s něčím novým.

22. SILNIČNÍ VELETRH

Hned následující den po konferenci, tedy v pátek 8. září, se v areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje v Doubravicích uskuteční dvaadvacátý ročník Silničního veletrhu. Díky navázání na konferenci si ho nenechá ujít mnoho jejích hostů. Prezentační výstava je určená pouze pro zvané odborníky a oslovuje zejména firmy z oblasti silničního hospodářství či samosprávy. Je pro ně důležitá kvůli přehledu o novinkách v oboru, ať už se jedná o techniku nebo materiály. Rozsáhlý prostor areálu dává příležitost vedle statických expozic i praktickým ukázkám nových technologií či postupů. „Vedle toho je Silniční veletrh i společenským setkáním lidí z oboru,“ dodává Miroslav Němec s tím, že i v letošním roce se v Pardubicích představí mnoho desítek vystavovatelů.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu