Reklama

Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  • 19. června 2024,
  • 10:40

Ptačí štěbetání a ruch z výběhů zvířat podbarvil vyhlášení výsledků patnáctého ročníku soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů se do královédvorského Safari parku sjíždějí děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. Letos se nejvíc radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

Reklama

Základním kritériem pro účast v soutěži Třídíme s želvou Bellou je vytvoření obrazu nebo koláže, k jehož výrobě děti použijí věci a materiály, které už dosloužily a skončily by v odpadu. Fantazii malých výtvarníků se přitom meze nekladou a v patnáctém ročníku soutěže si děti mohly i samy vybrat libovolné téma svých prací. „Stále říkám, že nejlepší je, pokud odpad vůbec nevzniká. To ale není úplně reálné, a tak je potřeba odpad, který vzniká, recyklovat. A nejlepší cestou, jak to společnost naučit, je začít s tím u dětí. Soutěž Třídíme s želvou Bellou je krásným příkladem toho, jak dětem hravou a poutavou formou ukázat, že věci, které by jinak skončily v popelnici, mohou získat další využití,“ myslí si náměstek královéhradeckého hejtmana pro životní prostředí, zemědělství a vodohospodářství Pavel Bělobrádek.

Královéhradecký kraj soutěž Třídíme s želvou Bellou, kterou pořádá Centrum investic, rozvoje a inovací podporuje společně s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a kolektivními systémy Elektrowin a Asekol. „Cílit s edukací o třídění a využití odpadů na děti je myslím nejlepší cesta. A soutěž vedle podpory výtvarného cítění, fantazie a tvůrčích schopností zároveň zvyšuje povědomí o nutnosti třídit a recyklovat odpad,“ oceňuje dvojí zásah výtvarné soutěže regionální manažer EKO-KOM Jiří Záliš.

V areálu Safari parku Dvůr Králové nad Labem vyhlásili organizátoři nejúspěšnější výtvarníky patnáctého ročníku. Na pomyslné bronzové příčce skončili šesťáci z Masarykovy základní a mateřské školy Plotiště, kteří svou práci nazvali „Dívka se sideeye“. Pouhých pár bodů od poroty navíc rozhodlo o tom, že na druhém místě skončily děti z 1. až 4. ročníku Základní a mateřské školy Vidochov na Jičínsku. Ti svoje dílo s dominantní lví hlavou nazvali „Savana je moje“. Vítěz byl ale po hodnocení poroty jasný. S velkým bodovým náskokem vyhráli šesťáci z Masarykovy základní školy Broumov. Jejich výtvarný počin pojmenovaný jako „Přírodní katastrofa jménem člověk“ patnáctý ročník soutěže Třídíme s želvou Bellou jednoznačně opanoval. Vítězstvím udělali žáci šesté třídy radost nejenom sobě, nadšená byla i jejich učitelka Libuše Kubásková. „Je to úžasné, je to skvělý pocit a strašně jim to přeji, protože si to zaslouží. Pracovali jsme na různých soutěžích, první jsme nebyli nikdy, vždycky to bylo druhé nebo třetí místo. Do této soutěže jsme vložili všechno, co v dětech je, veškerou jejich kreativitu,“ říká paní učitelka, podle které pro její svěřence nebylo příliš složité zhostit se zadání soutěže. „Myslela jsem si, že jim budu muset nějak pomoct, ale nebylo to vůbec potřeba. Okamžitě se toho chopili a bylo neskutečné na ně koukat. Hned věděli, co jak udělají, kdo se pustí do čeho, perfektně pracovali po dvojicích, jeden dělal to, druhý něco dalšího a potom jsme to celé zkomponovali do konečné podoby.“ Výhru si školáci z Broumova budou moci náležitě vychutnat. Její součástí je totiž dvoudenní pobyt v areálu královédvorské zoologické zahrady se stravou a ubytováním. Při něm se vyřádí ve zdejším lanovém parku a projedou se safaribusem.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu