Horní Ředice mají zbrusu nový průtah obcí

  • 7. ledna 2021,
  • 8:43

„Jsem rád, že Horní Ředice mají konečně opravenou průjezdní komunikaci a cestování obcí je tak výrazně komfortnější,“ říká po ukončení rekonstrukce průtahu obcí 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš, podle kterého v budoucnu dojde i na navazující silnici na území přilehlých Holic. Řidiči se tak pro moderní komunikaci dostanou až ke křižovatce se silnicí I/35.

Reklama

Dostali jsme se až na katastrální území města. Další úsek se v současné době projektuje, stavět by se podle našich předpokladů mělo v sezóně roku 2022. Samozřejmě za předpokladů, že na to budeme mít dostatek finančních prostředků,“ dodává náměstek, v jehož gesci je doprava a dopravní obslužnost.

S velkou radostí sledoval práce na opravě hlavní silnice v obci její starosta Jiří Kosel. „Ředice na to čekaly přes třicet let, kdy se na staré silnici jen opravovaly výtluky po zimě. Jsme velice rádi, že od konce letošního listopadu tady máme novou komunikaci.

PŘEDVÁNOČNÍ DÁREK

Silnice je pochopitelně důležitá pro ty, kteří podél ní mají své cílové místo, tedy pro místní nebo návštěvníky. Její význam ale razantně naroste vždy, kdy dojde k omezení provozu, například kvůli dopravní nehodě, na téměř souběžné silnici I/36 spojující Pardubice s Holicemi. Pardubický kraj do opravy investoval desítky milionů korun, při stavbě se současně zasahovalo i do vodovodní a kanalizační infrastruktury a pracovalo se i na chodnících. „Na poměrně dlouhé období máme tento průtah obcí vyřešený,“ konstatuje ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Jsem rád, že občané dostali před Vánoci takový dárek,“ dodává k tomu starosta Kosel.

V HOLICÍCH I S KANALIZACÍ

Na první etapu opravy, která se dostala už na správní území Holic, naváže rekonstrukce silnice přímo v Holicích. „Vedle opravy povrchu vozovky dojde i na sdruženou investici Pardubického kraje a města Holic,“ přibližuje starosta Ondřej Výborný. „Vybudujeme dešťovou kanalizaci, která kromě běžného odvodnění bude fungovat i pro menší lokální povodeň, která jednou za čas postihuje oblast kolem našeho autobusového nádraží.“ Podle starosty Výborného dojde také na rekonstrukci chodníků a vybudování nového veřejného osvětlení a parkovacího stání. Jak starosta říká, silnice si rekonstrukci zaslouží nejen kvůli provozu osobních automobilů. Využívána je také autobusovou dopravou, která do krajského města míří od Rychnova nad Kněžnou a Vysokého Mýta. „Tato komunikace patří k nejvytíženějším ve městě,“ dodává starosta Výborný, který počítá s jejím úplným uzavřením po dobu oprav.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu