Prof. Jaroslav Malý: To dáme!

  • 29. září 2020,
  • 9:22

Září je u konce, volby jsou na spadnutí. Víte už koho budete volit? Připouštím, že budu rád, když to budu já. Ale ještě víc budu rád, když k těm volbám přijdete. Nečeká nás lehké období a měli byste vybrat člověka, kterým si budete jistí.

Reklama

Z mé perspektivy mám pocit, že jsem vysvětlil už stokrát, proč jsem se rozhodl obhájit svůj mandát. Ale pořád se mě na to někdo ptá. Zkusím to tedy vysvětlit ještě jednou. Aby byly karty na stole před námi odkryté.

Jmenuji se Jaroslav Malý, skoro 50 let pracuji jako lékař a 6 let jako senátor. Proč byste mě měli volit? Protože je za mnou vidět kus práce. Jde třeba o e-recept, lékový záznam nebo nový transplantační zákon. Protože nám přesný plán, co chci pro region udělat. První kapitolou je zdárně dotáhnout projekt nové Kliniky infekčních nemocí ve FN. Protože nenechám nikoho ve štychu a každý u mě má otevřené dveře. Protože jsem nezávislý kandidát. Nezodpovídám se žádné politické straně. Pouze dvěma tisícovkám lidí, kteří mě nominovali. A také proto, že nemám ve skříni žádné kostlivce.

K politice, a hlavně k politikům, jsem byl vždy velmi kritický. Celých těch 6 let jsem se snažil být takovým politikem, abych nerozčiloval sám sebe. Nedělat nikomu poslušného pejska, co tancuje, jak pán píská, neslibovat megalomanské a nesplnitelné nesmysly; naopak slibovat měřitelné a dosažitelné cíle a ty plnit. V případě neúspěchu uznat chybu, poučit se a jít dál. Nepodvádět, nelhat, nekrást. Sám před sebou mám čisté svědomí. Takže se nebojím předstoupit ani před Vás a zdvořile poprosit o Váš hlas.

Co je za mnou?

Nejde mi o to se chlubit. Je snad normální, že je za mnou něco vidět, když to byla moje práce. Dávám to sem spíš pro ilustraci, jaký typ výstupů ode mě můžete čekat v budoucnu, pokud mě do Senátu vyšlete znovu.

Co je za mnou jako za senátorem? Jsou to zdravotnické zákony a vyhlášky. Nový transplantační zákon umožňující vyšší počet transplantací od cizinců, zákon “srdce, plíce, cévy” - díky kterému lidé s kardiovaskulárním onemocněním dostávají příspěvek například na invalidní vozík apod. Zasadil jsem se o stipendia pro budoucí lékaře, kteří se zavázali pracovat po studiích v Královéhradeckém kraji. Pak tu byly e-recepty – přelomový zákon, který umožnil v Česku vyřizovat své požadavky na lékaře po telefonu nebo emailu a stejně jak dostat a v lékárně uplatnit recept. Anebo lékový záznam – aby lékaři měli přehled, jaké kdo bere léky a nedocházelo k chybným medikacím.

Pomohl jsem na svět řadě veřejně prospěšných projektů na Hradecku. Je to třeba nová střecha Sokolovny v Nechanicích, propojení východočeské vodárenské soustavy nebo pomoc s opravami místních komunikací. V poslední době jsem se coby senátní garant zasazoval o projekt nové Kliniky infekčních nemocí. Je to projekt za zhruba 700 milionů korun pro zhruba půl milionu spádových pacientů a je skutečně potřeba. Já usiluji o to, aby na to stát přidal co nejvíc a nemusela to platit naše nemocnice ze svého rozpočtu. Pokud ve volbách uspěju, těším se, že na veškerou dosavadní práci navážu!

Vize pro budoucnost

Vizí pro budoucnost mám samozřejmě víc. Rozdělil jsem je do sedmi oblastí. ZDRAVÍ:

Pouze společně můžeme čelit novým výzvám typu koronavir. Ochranu zdraví držíme ve vlastních rukách. Zákonodárci mají zdravotníkům i pacientům jen vytvořit podmínky, kdy se mohou soustředit pouze na léčbu. SENIOŘI: Důchod nesmí být jen pro odvážné. Musí být pro všechny. Zasadím se o to, aby i senioři mohli trávit život aktivně, bez obav z finančního zajištění a s vidinou důstojného odchodu. TRADICE: Tradice je nádoba naplněnou úctou k předkům, kulturním dědictvím, nepsanými pravidly a fair-play. Nevynutíme je zákonem. Musíme je dodržovat a říkat o nich dětem. JISTOTY: Práce, příjem, zdraví, propad ekonomiky...V moři nejistot musejí mít lidé jistotu, že je senátor nenechá ve štychu. Každá trampota má svou mez, ale sdílená je poloviční. ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: Klíčové jsou pro mě sucho a kůrovec. Letošní déšť neznamená vítězství a kůrovce porazíme jen smíšenými lesy. Budu podporovat zadržování vody v krajině i výsadbu listnáčů. VZDĚLÁNÍ: Není lepší investice než do vzdělání a truhlář je stejně užitečný jako ekonom. Mám 3 priority: jazyky, řemeslnou výchovu a internetovou gramotnost. A učitelské profesi chci vrátit prestiž. DOPRAVA: Optikou občana mě štve, optikou lékaře mi přidělává práci a optikou záchranáře kvůli ní nemusím přijet včas. Prioritou je zrychlení stavby D35, která odvede kamiony z centra Hradce a zrychlení D35 z HK na Jičín, které uleví celému regionu.

Díky za Váš hlas,

JM

Reklama

Mohlo by Vás zajímat

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu