Dopraváci se sešli na devatenáctém Silničním veletrhu

  • 18. září 2020,
  • 15:58

Už podevatenácté se zaplnil areál Správy a údržby silnic Pardubického kraje těžkou technikou, která se přijela prezentovat na tradiční Silniční veletrh. Ten navázal na Dopravní konferenci, na kterou se do Pardubic sjely špičky oboru.

Reklama

V silničářském areálu se ukázalo na sedmdesát vystavovatelů. Ještě před tím, než si jejich expozice odborná veřejnost prohlédla, se uskutečnila dvě setkání. Tím prvním byla za účasti místopředsedkyně Senátu Miluše Horské tradiční schůzka vedení Správy a údržby silnic Pardubického kraje s bývalými spolupracovníky. „Klub seniorů tvoří nejenom naši bývalí zaměstnanci, ale také významné osobnosti dopravy a silničního hospodářství Pardubického kraje,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Setkání je vždy o vzájemném informování o aktuálním dění. Senioři o něj projevují velký zájem.“ Ten byl vidět i letos, byť účast poznamenaly obavy z koronavirové nákazy. „Je dobře, že jsme se sešli, vzhledem k situaci jsme nevěděli, zda k tomu vůbec dojde,“ poznamenal jeden z představitelů organizace bývalých pracovníků silničního hospodářství Bohuslav Fencl. „Těší nás, že nejsme vyváděni na okraj společnosti a naopak se uznává, že jsme pro kraj něco udělali. Z toho mám velkou radost.

SETKÁNÍ SE STAROSTY

Samotnému startu Silničního veletrhu ještě předcházelo setkání náměstka hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Michala Kortyše se starosty regionu. Ti se při něm dozvěděli, jak si kraj vede v získávání finančních prostředků na opravy a stavbu silnic. Došlo také na slavnostní okamžik, když náměstek Kortyš společně s předsedou představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jozefem Koprivňanským pokřtil novou knihu. „Křtili jsme publikaci Modernizace silnic II. a III. třídy Pardubického kraje 2016 - 2019, což je knížka, která krásně dokumentuje velké opravy, či stavby silnic ve zmíněném časovém období,“ představil knihu Jozef Koprivňanský. Knihu jako určitý dokument toho, co v posledních letech na krajských silnicích vzniklo, dostanou všichni starostové měst a obcí regionu.

NOVÁ TATRA

Devatenáctý ročník Silničního veletrhu si nijak nezadal s předchozími ročníky. Desítky vystavovatelů s nejmodernější technikou, na druhou stranu i historické exponáty. Řada atraktivních ukázek, ať už to bylo představení Integrovaného záchranného systému nebo nových technologií ulehčujících, zrychlujících nebo zlevňujících práci silničářů. A k tomu krásné počasí nastupujícího babího léta, které přímo vybízí k přátelskému posezení. „Silniční veletrh je skvělý počin. Lidé se musí občas zastavit a sejít se. Firmy, projektanti, školy...,“ ocenil devatenáctý ročník náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Michal Kortyš. „Je to tady všechno na jednom místě a myslím, že sem všichni rádi každoročně jezdí.

Zvláštní péči se těšil zejména jeden z exponátů, který na první pohled zvláštní ničím nebyl. Silničářská tatra si ale pozornost bezesporu zasloužila. Nový přírůstek flotily krajských silničářů je totiž výsledkem projektu Tatra do škol. Kopřivnická automobilka ho v krabicích přivezla do orlickoústecké automobilní školy, kde ho od prvního do posledního šroubku složili zdejší studenti. „Následně bylo zrevidováno přímo v automobilce Tatra a získalo homologaci pro silniční provoz. My jsme tento automobil ještě nechali doplnit o další výbavu a používáme ho jako univerzální nosič různých nástaveb,“ doplnil ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Nepochybně velkým zážitkem studentů byla návštěva automobilky TATRA v Kopřivnici, kde si prohlédli výrobní linky a seznámili se s pracovními postupy při montáži vozidel.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu