Kdysi zde našli mamuta, teď cihelna slouží Centru andragogiky

Hradec Králové – Celoživotní vzdělávání je moderním trendem posledních let a jeho význam se bude pravděpodobně zvyšovat i do budoucna. Královéhradecké Centrum andragogiky nabízí zájemcům širokou paletu služeb a kurzů a pomáhá lidem také s návratem do pracovního života. Půvabné prostory centra může využívat i veřejnost k soukromým účelům.


Reklama

Centrum andragogiky v Hradci Králové je neobvyklou institucí zejména kvůli rozsahu služeb, které nabízí. Kromě široké palety kurzů zaměřených na vzdělávání dospělých, pomáhá také lidem po úrazech. „Pracujeme s těmito lidmi, motivujeme je, vzděláváme je a rekvalifikujeme, aby se mohli zařadit do běžného, hlavně pracovního života a mohli opět žít plnohodnotný život,” říká Marie Jírů, majitelka Centra andragogiky.

Prostory, kde se Centrum andragogiky nachází, sloužily dříve jako cihelna a cihláři zde kdysi objevili něco zcela nečekaného. „Cihláři kutali hlínu, pálily cihly a roku 1889 vyhrabali mamuta. V té době to byl opravdu historický, celosvětový objev,” vypráví Jírů.

Netypické prostory může k vlastním účelům využít i veřejnost. „Na jakékoliv volnočasové aktivity, jakékoliv přednášky či svatby. Pořádáme zde také své vlastní akce, zveme sem umělce a známé osobnosti,” prohlásila majitelka.

Jedním z umělců, kteří centrum navštívili, byl režisér Tomáš Magnusek. Ten přijel v předpremiéře představit svůj nový film Kluci z hor, který považuje za své stěžejní dílo. A zatím ho chválí i kritici.

„Je to drama o klukovi, který v 18 přijde o rodiče, a jediný příbuzný, který mu zůstane, je jeho o generaci starší strýc. Ten má má mozek pětiletého dítěte, protože dostal jako malý infekci mozku. A tihle dva, jeden mladičký Pražák a druhý venkovan, navíc nemocný, teď spolu musí 20 let žít v horách,” nechal Magnusek nahlédnout do děje.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Hradecko

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu