Reklama

Lidé hledají nepřátele a vidí vše černobíle, říká Vladimír Derner

Královéhradecký kraj – Ve čtvrtek byl hostem on-line chatu na vzpravy.cz Vladimír Derner, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje. V jeho gesci je oblast sociálních věcí, a tak se čtenáři ptali zejména na situaci kolem domovů pro seniory nebo na spolupráci s neziskovými organizacemi.

Reklama

Neziskové organizace jsou zejména v poslední době často terčem kritiky. Někdo je považuje za nepotřebné a zbytečně drahé. Pro oblast sociální péče jsou však důležité.

Jsem přesvědčen, že neziskovky v sociální oblasti jsou nenahraditelným partnerem Královéhradeckého kraje, bez kterého bychom rozsah a kvalitu služeb v rámci regionu nezvládli,” tvrdí rezolutně Vladimír Derner. „Cením si na nich především toho, že v nich působí lidí, kteří se pustili do této práce proto, aby něčemu prospěli zpočátku zpravidla na bázi naprosté dobrovolnosti,” dodává.


Minulé on-line chaty:

Martin Červíček o senátu, nezávislosti policie či o svém Triumphu

Martina Berdychová o slučování škol, diplomkách i hnutí ANO


Zmiňovaná kritika neziskových organizací je také obecně jedním z mnoha témat, která možná až nezdravě polarizují společnost. „Hlavní problém je dle mého názoru v černobílém vidění světa, kdy spíše než společné hledání řešení se hledají nepřátelé,” zamýšlí se Vladimír Derner.

V on-line chatu došlo i na ryze oddechová témata, jako jsou dovolená nebo koníčky. Vladimír Derner rád sportuje, jezdí na motorce a také hraje na pozoun. „Pozoun patří k mým dlouholetým zálibám, hraju špatně, ale rád,” vtipkoval na svůj účet.

Všechny odpovědi si můžete přečíst zde:

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Hradecko

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu