Reklama

Martin Červíček o senátu, nezávislosti policie či o svém Triumphu

Hradec Králové – Hostem on-line chatu na vzpravy.cz byl Martin Červíček, 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje. Někdejší policejní prezident má na hejtmanství na starosti dopravu a v podzimních volbách bude kandidovat do senátu. Plánuje si v případě vítězství ponechat obě funkce? Co si myslí o nezávislosti současné policie? A jak tráví volný čas?

Reklama

Martin Červíček odpovídal na dotazy čtenářů zhruba sto minut. Nejvíce otázek se týkalo jeho kandidatury do senátu v obvodu Náchod. V boji o post v horní komoře parlamentu vyzve například šéfa lidovců Pavla Bělobrádka.

„Určitě mně nejde o další plat nebo nějakou funkci. Nakonec funkcí jsem ve svém pracovním životě měl více než dost a nikdy jsem na nich nelpěl za každou cenu,” zdůraznil Červíček s tím, že v případě zvolení by si chtěl ponechat také funkci náměstka hejtmana pro dopravu. „Určitě ale nebudu působit jako uvolněný náměstek hejtmana. V tom případě nebudu ani pobírat stanovený plat za svoji činnost ve vedení kraje,” přislíbil.

Jako bývalý policejní prezident měl Červíček co říci také k současnému stavu policie a zpochybňované nezávislosti bezpečnostního sboru. „Určitě je nezávislá, přestože zásahy některých politiků do fungování bezpečnostního prostředí se v čase nezmenšuje, někdy mám pocit, že se i zvyšuje,” tvrdí Červíček, který něco podobného sám zažil. „Byl to jeden z důvodů, proč jsem odcházel z pozice policejního prezidenta, neboť jsem odmítl ustoupit ‚neodůvodněným' požadavkům ministra vnitra.”

Volný čas tráví Martin Červíček s rodinou, při sportu a v neposlední řadě na motorce. „Mám Triumph Bonneville, stará dobrá krásná Anglie. Jsem už motorkář, který se rád kochá, a proto si mě zrovna tento Triumph našel. Moc času nemám, ale zrovna se chystám v neděli se synem do Krkonoš a Orlických hor,” sdělil.

Všechny odpovědi si můžete přečíst zde: 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Hradecko

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu