Rudolf Cogan: Nemocnice mají ztrátu až 300 mil., kraj to doplácí

Královéhradecký kraj – Hostem on-line chatu na vzpravy.cz byl radní Královéhradeckého kraje Rudolf Cogan, jehož gescí na hejtmanství jsou finance. Hovořil ale také o dopravních stavbách a nemocnicích. Všechny odpovědi si můžete přečíst v článku.

Reklama

Rudolf Cogan má pod palcem krajskou kasu. Co je jeho hlavním prioritou? „Finanční rovnováha kraje, respektive bych si přál, aby kraj měl hodně peněz a celkově byl bohatý. A abychom investovali do našeho majetku. Moje osobní priorita jsou pak silnice – doprava drží kraj pohromadě,” vyjmenoval radní.


Minulé on-line chaty:

Martin Červíček o senátu, nezávislosti policie či o svém Triumphu

Martina Berdychová o slučování škol, diplomkách i hnutí ANO

Lidé hledají nepřátele a vidí vše černobíle, říká Vladimír Derner


Velké peníze stojí Královéhradecký kraj provoz nemocnic. „Nemocnice v kraji generují ztrátu 200 až 300 milionů korun, takže to doplácí krajský rozpočet,” řekl Cogan s tím, že právě kvůli přestavbě nemocnice v Náchodě je kraj v dluhu.

„K dnešnímu dni je to přibližně 200 milionů korun. Kdyby nebylo nemocnice Náchod, tak jsme příští rok na nule. A to má jen Plzeňský kraj. Takto se pohybujeme mezi druhým a třetím místem mezi kraji v ČR,” informoval Cogan a dodal: „Jsou kraje, které dluží v rozsahu jednoho roku daňových příjmů, což je u nás cca 4,2 miliardy, od tohoto stylu jsme dost daleko.”

Všechny odpovědi si můžete přečíst zde:

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Trutnovsko

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu