Reklama

Primátor Charvát o dopravě ve městě, hokeji či spalovně v Rybitví

  • 27. června 2018,
  • 17:00,
  • Pardubice,
  • David Záruba

Pardubice – Hostem on-line chatu na vzpravy.cz byl primátor Pardubic Martin Charvát. Jak se staví k problematice kolem spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví? Co říká na dopravní situaci ve městě? A jak se připravuje na podzimní komunální volby?

Reklama

Primátor Martin Charvát odpovídal na otázky z různých oblastí přibližně hodinu. Čtenáři se dle očekávání ptali zejména na neutěšenou dopravní situaci ve městě.

„Intenzivně připravujeme dopravní stavby, které zlepší situaci ve městě, a sice propojení nadjezdu Kyjevská s rychlodráhou, zkapacitnění křižovatky u Anenského podjezdu, zkapacitnění křižovatky Průmyslová a Kyjevská a zkapacitnění ulice Na Spravedlnosti,” vyjmenoval Charvát.

V těchto dnech se také nahlas hovoří o již pátém nevydařeném pokusu města o odkup spalovny v Rybitví, který právě primátor dlouhodobě prosazuje. Zastupitelům se nezdá cena 35 milionů korun.

„Cenu určil majitel této nemovitosti a jen pro představu tato cena znamená zhruba 2000 korun za metr čtvereční pozemku. Kromě spalovny se jednalo o více jak 17 000 metrů čtverečních pozemků. Navíc jsem v tom viděl příležitost zastavit projekt spalovny nebezpečných odpadů na návětrné straně města Pardubic,” reagoval primátor s tím, že město mohlo využít objekt k naplnění vlastní koncepce nakládání s odpady.

Tradičním tématem v Pardubicích je také financování hokejového klubu, který je momentálně v majetku města. „Město Pardubice hokej dotuje ve výši 15 milionů korun ročně, ale pouze jako účelovou dotaci pro děti a mládež,” konstatoval Martin Charvát a vyjádřil se také k názoru, že je v tomto ohledu opomíjený fotbal.

Primátor také potvrdil, že se chystá obhajovat křeslo šéfa radnice. „Do voleb jdu jako lídr za hnutí ANO na velkou radnici. Mám ambice obhájit pozici primátora a kromě vítězství bude nejtěžším úkolem sestavit funkční koalici,” tvrdí Charvát a za největšího konkurenta považuje ODS.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde:

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Pardubicko

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu