Reklama

Denně tudy jezdí 300 kamionů. Vytíženou ulici otevřou za půl roku

  • 6. dubna 2020,
  • 15:52,
  • Pardubice,
  • David Záruba

Pardubice – Příznivé počasí vyhovuje stavbařům pracujícím na rekonstrukci Dělnické ulice v Černé za Bory. Klíčová komunikace, po které denně proudí přes 300 kamionů, by měla být hotová zhruba za půl roku. Nyní už je hotové osvětlení a nové obrysy dostávají chodníky. Brzy se stavbaři vrhnou i na vozovku.

Reklama

Práce probíhají podle plánu. Pokud se nestane něco nepředvídaného, mělo by být do poloviny října hotovo. Některé firmy plánují další rozšíření a špatné dopravní napojení je dosud limitovalo. Rekonstrukce Dělnické bude stát zhruba 28,5 milionu korun,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Dělnická ulice, která je důležitá pro obslužnost jihovýchodní části průmyslové zóny, je až nadlimitně zatížena kamionovou dopravou a je ve velmi špatném stavu. V ulici, kam dojíždějí tisíce lidí za prací, chybějí chodníky i zpevněné parkovací plochy. „Stávající rekonstrukce je investicí města, podařilo se nám na ni ale získat dotaci z národního programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury ministerstva průmyslu a obchodu ve výši více než 20 milionů korun,“ dodal primátor.

Rekonstrukcí projde Dělnická od Průmyslové po Holandskou ulici i část ulice K Silu, od Průmyslové po Dělnickou ulici. Opravena bude i stezka pro chodce a cyklisty, pět autobusových zastávek, chodníky a veřejné osvětlení. Celkem projde obnovou více než 1200 metrů komunikací, které dostanou živičný povrch, na chodníky bude položena zámková dlažba a v zálivy zastávek budou vydlážděny žulovými kostkami. Do chodníků a zastávek budou zabudovány prvky umožňující užívání osobami s omezenou schopností orientace a pohybu.

Kvůli zachování obslužnosti průmyslové zóny není možno Dělnickou ulici po dobu stavby uzavřít. Práce jsou proto prováděny při zachování částečného provozu, obslužnosti firem i vjezdu vozidel integrovaného záchranného systému. V průmyslové zóně v Černé za Bory v současné době na ploše 139 hektarů působí více než 40 firem, do nichž dojíždí za prací asi pět a půl tisíce lidí. Zhruba kilometr dlouhá Dělnická ulice je nezbytná pro obslužnost většiny zde působících subjektů. Denně jí projede na 340 kamionů.

Foto: Město Pardubice

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Pardubicko

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu