„Sukovy sady už dlouhá léta fungují jen jako průchozí prostor mezi ulicemi a také k venčení psů, jinak jsou nevyužité,” konstatovala Jitka Dršatová, členka samosprávy Pražské Předměstí - sever. To by se do budoucna mohlo změnit, v plánu je velká revitalizace.
Prioritou je vybudování herního prostoru pro děti, například z nedaleké základní školy, dále pak úprava stezek v parku, výstavba stezky okružní nebo vymezení prostoru pro pejskaře. „Potom si kdokoliv může klidně v té trávě rozložit deku a odpočívat,” podotkla Dršatová.
Nyní se pracuje na výběrovém řízení na zpracování projektové dokumentace a její následné realizaci. Podkladem bude studie vypracována hlavním architektem. „Finanční náročnost se pohybuje mezi 1,5 až 2 miliony korun. Budeme klást velký důraz na kreativitu a originalitu návrhů,” uvedl Jindřich Vedlich, náměstek primátor Hradce Králové (TOP 09) s tím, že pokud vše půjde dobře, mělo by se začít s úpravami už tento rok.
Revitalizaci sadu ovlivnil významně vznik nového nákupního střediska, které vyrostlo poblíž. Samospráva Pražského Předměstí totiž s jeho výstavbou souhlasila pouze za podmínky, že přispějí na úpravy sadu.
