Rok 2018 si na královéhradeckých silnicích vyžádal celkem 18 obětí, což je za posledních téměř 60 let nejméně. Je to o šest osob méně než loni a navíc nejméně obětí ve srovnání s ostatními kraji.
Nejhorším měsícem byl pak květen, kdy na silnicích zemřeli tři lidé. Měsíce únor, srpen a listopad se obešly zcela bez smrtelných zranění. Z 18 usmrcených osob jich hned 7 zahynulo v Trutnově.
Příčiny nejčastějších nehod kopírují celorepublikový stav. Celkem policie na území kraje prošetřovala 5074 dopravních nehod. Nejvíce se bouralo v Hradci Králové a Trutnově, naopak nejméně v Rychnově nad Kněžnou.
Krajská policie se loni výrazně zaměřovala na osoby pod vlivem návykových látek. Hříšníků bylo celkem 269, což je celorepublikový podprůměr, a třeba ve srovnání se Středočeským krajem je to téměř o polovinu méně.
Na řidiče pod vlivem se policie zaměří i v roce 2019, dále se pořádně podívá na technický stav vozidel, způsob jízdy a chování všech účastníků silničního provozu.
