Reklama

Hokejové přestupy: Do Dynama se vrací reprezentační obránce Kolář

Hradec Králové/Pardubice – Extraligová sezona 2018/2019 je u konce. Zejména šéfové klubů už se plně soustředí na nadcházející ročník, který částečně vypukl už 1. května. Od tohoto dne mohou kluby oficiálně zveřejňovat veškeré pohyby v hráčských kádrech. Jaké změny potkají Hradec a Pardubice? Článek je průběžně aktualizován.

Reklama

Mountfield HK

Hradec má za sebou veskrze úspěšnou sezonu. Po loňských velkých změnách předčil zejména v základní části očekávání a skončil na čtvrtém místě. Solidní vklad však nedokázal zužitkovat v play off, kde padl s Kometou Brno 0:4 na zápasy.

Pro sezonu 2019/2020 už Mountfield nepočítá s brankáři Brandonem Maxwellem a Jaroslavem Pavelkou (odchází nejspíš do Plzně). Na pozici gólmana číslo 1 získal klub zkušeného Marka Mazance. Záda mu budou krýt Štěpán Lukeš a Daniel Dvořák.

Obránce a kapitán Dominik Graňák se po sezoně nechal slyšet, že bude hledat novou výzvu. Tu nakonec našel v Karlových Varech. V Litvínově zůstane Sébastien Piché

Platnou smlouvu bez výstupní klauzule má Petr Zámorský. Jeho odchod je možný jen v případě, že klub obdrží lukrativní nabídku. Novou smlouvu s klubem podepsal 26letý obránce Zdeněk Čáp, který minulou sezonu strávil v Chance lize. 

Do Hradce přichází z Pardubic francouzský útočník Jordann Perret. Ofenzivní řady rozšíří také Aleš Jergl z Olomouce a Adam Kubík z Kladna.

V kádru Mountfieldu už naopak nefigurují forvardi Juraj Bezúch, kterému klub shání nové angažmá, Roman Kukumberg a Lucas Lessio.

Trenérský tým mládeže Hradce Králové rozšíří David Kočí, který si kdysi zahrál i v NHL, kde platil za vyhlášeného bitkaře.

HC Dynamo Pardubice

Pardubice mají za sebou strašidelnou sezonu se šťastným koncem. V základní části bylo Dynamo jasně nejhorším týmem v extralize a svou příslušnost muselo hájit v baráži, kde ale přišlo nečekané obrození a záchrana v suchém triku

Zadní řady Pardubic opustili Vojtěch Budík (Plzeň), Jacob Cardwell, Ilja Děrvuk, Mathias Porseland a Nicholas Schaus

Naopak smlouva nadále běží Marku Trončinskému, který závěr sezony strávil v Litvínově. Nový kontrakt na začátku května podepsal kanadský zadák Rhett Holland.

Směrem na sever k rivalovi odešel Jordann Perret. Zpátky do první ligy se vrací Jan Kloz (České Budějovice) a v Brně se bude hlásit útočník Luboš Horký. V Pardubicích končí také Brian Ihnačák a Antonín Dušek.

Velkou ztrátou pro Pardubice je také odchod technického útočníka Rostislava Marosze, který nově zakotvil v Liberci. 

Beze smlouvy je Petr Sýkora, se kterým bude Dynamo o jeho další budoucnosti jednat. Z hostování v Kometě Brno se vrátil útočník Tomáš Vondráček, ale obratem ho klub poslal do Karlových Varů. 

První posilou Pardubic je útočník Denis Kindl z Plzně, který v Dynamu působil v mládežnických týmech. Na východ Čech zamířil také rychlonohý forvard Martin Látal z Mladé Boleslavi.

Po třech a půl sezonách, během kterých si zahrál v Třinci, Vítkovicích a Trenčíně, se do Pardubic vrací útočník Radoslav Tybor. Klub s ním dle slov sportovního manažera Kverky počítá do první lajny.

Po šesti a půl sezónách v KHL se do Dynama vrací reprezentační obránce Jan Kolář. S klubem podepsal víceletý kontrakt. Zkušený zadák reprezentoval Česko na nedávném mistrovství světa na Slovensku. 

Foto: Jan Jedlička/HC Dynamo Pardubice

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Pardubicko

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu