Reklama

Hokejové přestupy: Do Hradce se vrací Červený. Sýkora ukončil kariéru

Hradec Králové/Pardubice – Příprava na extraligovou sezonu 2019/2020 je v plném proudu. Hokejisté dřou na suchu, v kancelářích se vyjednává o případných přestupech. Jaké změny se udály v kabinách Hradce a Pardubic? Článek je průběžně aktualizován.

Reklama

Mountfield HK

Hradec má za sebou veskrze úspěšnou sezonu. Po loňských velkých změnách předčil zejména v základní části očekávání a skončil na čtvrtém místě. Solidní vklad však nedokázal zužitkovat v play off, kde padl s Kometou Brno 0:4 na zápasy.

Pro sezonu 2019/2020 už Mountfield nepočítá s brankáři Brandonem Maxwellem a Jaroslavem Pavelkou (odchází do Plzně). Na pozici gólmana číslo 1 získal klub zkušeného Marka Mazance. Záda mu budou krýt Štěpán Lukeš a Daniel Dvořák.

Obránce a kapitán Dominik Graňák se po sezoně nechal slyšet, že bude hledat novou výzvu. Tu nakonec našel v Karlových Varech. V Litvínově zůstane zadák Sébastien Piché

V kádru Mountfieldu nefigurují ani forvardi Juraj Bezúch, kterému klub shání nové angažmá, Roman Kukumberg a Lucas Lessio.

Platnou smlouvu bez výstupní klauzule má Petr Zámorský. Jeho odchod je možný jen v případě, že klub obdrží lukrativní nabídku. Novou smlouvu s klubem podepsal 26letý obránce Zdeněk Čáp, který minulou sezonu strávil v Chance lize. 

Do Hradce příšel z Pardubic francouzský útočník Jordann Perret. Ofenzivní řady rozšířili také Aleš Jergl z Olomouce a Adam Kubík z Kladna.

Po pár týdnech klidu oznámilo na začátku července vedení Mountfieldu velkou posilu do útoku. Na známé místo se vrátil Rudolf Červený a rovnou podepsal smlouvu na čtyři roky.

Trenérský tým mládeže Hradce Králové rozšířil David Kočí, který si kdysi zahrál i v NHL, kde platil za vyhlášeného bitkaře.

HC Dynamo Pardubice

Pardubice mají za sebou strašidelnou sezonu se šťastným koncem. V základní části bylo Dynamo jasně nejhorším týmem v extralize a svou příslušnost muselo hájit v baráži, kde ale přišlo nečekané obrození a záchrana v suchém triku

Zadní řady Pardubic opustili Vojtěch Budík (Plzeň), Jacob Cardwell, Ilja Děrvuk, Mathias Porseland a Nicholas Schaus

Naopak smlouva nadále běží Marku Trončinskému, který závěr sezony strávil v Litvínově. Nový kontrakt na začátku května podepsal kanadský zadák Rhett Holland.

Směrem na sever k rivalovi odešel Jordann Perret. Zpátky do první ligy se vrací Jan Kloz (České Budějovice) a v Brně se bude hlásit útočník Luboš Horký. V Pardubicích končí také Brian Ihnačák a Antonín Dušek.

Velkou ztrátou pro Pardubice je také odchod technického útočníka Rostislava Marosze, který nově zakotvil v Liberci.

Dynamo se v nové sezoně bude muset obejít bez jedné ze svých největších postav posledních. Ve 40 letech ukončil bohatou kariéru střelec Petr Sýkora.  

Z hostování v Kometě Brno se vrátil útočník Tomáš Vondráček, ale obratem ho klub poslal do Karlových Varů. 

První posilou Pardubic je útočník Denis Kindl z Plzně, který v Dynamu působil v mládežnických týmech. Na východ Čech zamířil také rychlonohý forvard Martin Látal z Mladé Boleslavi.

Po třech a půl sezonách, během kterých si zahrál v Třinci, Vítkovicích a Trenčíně, se do Pardubic vrací útočník Radoslav Tybor. Klub s ním dle slov sportovního manažera Kverky počítá do první lajny.

Po šesti a půl sezónách v KHL se do Dynama vrací reprezentační obránce Jan Kolář. S klubem podepsal víceletý kontrakt. Zkušený zadák reprezentoval Česko na nedávném mistrovství světa na Slovensku.

Do zadních řad získaly Pardubice talentovaného slovenského obránce Michala Ivana, který doposud hrál juniorské soutěže v zámoří.

Další posilou Dynama je kanadský útočník Corey Locke, který v minulých dvou sezónách působil v Linzu (EBEL). Pětatřicetiletý hráč si kdysi v devíti zápasech vyzkoušel i NHL.

Pár dní nato ohlásily Pardubice ještě zajímavější přírůstek. Po pěti a půl letech v zahraničí oblékne dres Dynama útočník Robert Kousal.

Na začátku července Dynamo vyřešilo také post brankáře. Jedničkou by měl být Jakub Štěpánek, který v Pardubicích podepsal jednoletý kontrakt. Zároveň do Českých Budějovic na hostování odešel Milan Klouček. 

Foto: Jan Jedlička/HC Dynamo Pardubice

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Hradecko

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu