Dlouhodobá stabilita a růst firem

  • 28. března 2018,
  • 9:12,
  • Trutnov,
  • PR článek

Skupina firem Kasper nepochybně patří mezi nejvýznamnější hráče na trhu práce v trutnovském regionu. „Nejsme zdaleka největší zaměstnavatel, ale z ryze českých firem jsme v Trutnově zřejmě největší. Většina našich zaměstnanců u nás pracuje dlouhodobě, s některými jsem začínal již v roce 1991 a pracují u nás dodnes. Firmy rostou postupně již více než čtvrt století,“ řekl zakladatel skupiny firem Rudolf Kasper.

Reklama

Váš výrobní program je pestrý. Co je jeho hlavním těžištěm?

Základem našeho podnikání jsou dvě hlavní aktivity. Tou první je strojírenská výroba KASPER KOVO se zaměřením na vývoj a výrobu náročných plechových výrobků a investičních celků, výrobu speciálních tlakových nádob a designových výrobků. Export firmy tvoří zhruba 80 procent a naše výrobky dodáváme do řady zemí a několika kontinentů. Další aktivitou je navrhování, výroba a montáž dřevěných nosných konstrukcí. Společnost KASPER CZ je jedním z rozhodujících hráčů na trhu těchto konstrukcí v České republice. Dceřiné firmy specializované na dřevěné konstrukce provozujeme také na Slovensku a v Polsku.

Kolik zaměstnáváte lidí a v jakých profesích? 

V současné době zaměstnáváme v Trutnově asi 450 pracovníků, z nichž asi 60 procent jsou výrobní dělníci - obsluha CNC strojů, svářeči, brusiči, montážníci a další. Máme i vlastní vývoj, konstrukci a samozřejmě všechny potřebné obslužné činnosti.

Jsou obory, o které máte zvláště zájem, a jsou na trhu práce nedostatkové?

Již řadu let neznám profesi, o které bych mohl říci, že zájemců je na trhu dostatek. Nestěžujeme si však, v personalistice je velmi důležitá koncepce a dlouhodobá práce s lidmi.

Stále slyšíme, že je nedostatek řemeslníků. Jak to vidíte vy?

Domnívám se, že média často situaci zbytečně vyhrocují. Když jsme před více než 20 lety začínali s technologií sváření, byl ve firmě jeden svářeč, kterému chyběly kvalifikace. Dnes jich máme celkem 120 s obrovským rozsahem kvalifikací, které, jak mám informace, nemají v Královéhradeckém kraji obdobu. Přitom celých těch 20 let byla v České republice profese svářeč kriticky nedostatková.

Kdo u vás najde uplatnění?

Našich zaměstnanců si velmi vážíme, nespoléháme na pracovní agentury, takže všichni naši kolegové jsou v pracovním poměru u nás. Zaměstnáváme lidi zejména z Trutnova a blízkého regionu, osvědčili se u nás také Poláci, kterých u nás pracují desítky a dojíždějí denně do našich firem. Máme zájem o každého, kdo je ochoten akceptovat naši firemní vizi a doplnit si své dovednosti a znalosti potřebné pro výkon profese u nás.

Vaše firma je známá, že úzce spolupracuje s trutnovskou střední průmyslovou školou. Proč jste se vydali touto cestou?

S trutnovskou průmyslovkou spolupracujeme již více než 10 let, tuto spolupráci považuji za velmi úspěšnou a efektivní. Měli jsme možnost poznat i jiné školy, praxi u nás vykonávají také studenti z ostatních škol hradeckého regionu, ale naše zkušenosti jsou nejlepší právě s trutnovskou průmyslovkou a jejím vedením. Absolventi této školy jsou pro nás tím nejlepším zdrojem a potenciálem do budoucna.

Je pro nové zaměstnance výše mezd zásadním lákadlem? 

Na jaké úrovni se platy u vás pohybují?Plat je určitě velmi důležitý. Za poslední roky jsme navýšili průměrnou mzdu o 18 procent, v loňském roce přesáhla měsíční mzda 31 tisíc korun. I v letošním roce plánujeme výrazný nárůst a naším cílem je průměrná mzda minimálně 20 procent nad úrovní průmyslu v trutnovském regionu.

Čím své pracovníky hýčkáte?

Výčet benefitů a zaměstnaneckých výhod by byl příliš dlouhý. Zaměstnanci u nás mají všechny běžné benefity a postupně je rozšiřujeme. A navíc jim umožňujeme i neobvyklé zážitky – například zájezdy na atraktivní akce do O2 arény v Praze a podobně.

V čem jste ve vztahu zaměstnavatel - zaměstnanec lepší než jiné společnosti?

Nikdy bych neprohlásil, že jsme lepší než jiné společnosti. Pravdou je, že naší silnou stránkou je dlouhodobá stabilita a růst firem. Vedle toho je ale podle mě ještě důležitější, jak se firma chová ke svým zaměstnancům – kolegům, ale i k obchodním partnerům. V neposlední řadě klademe velký důraz na odpovědnost vůči městu a regionu, ve kterém žijeme. Věřím, že to je ta nejlepší investice pro firmu, ale i pro Trutnovsko a jeho další generace.

KASPER GROUP s.r.o.
Žitná 476, 541 03 Trutnov, Poříčí

www.kaspergroup.cz


Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Trutnovsko

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu