Reklama

Nové transfúzní oddělení v Trutnově jen tak nebude. Nejsou firmy!

  • 9. ledna 2019,
  • 10:16,
  • Trutnov,
  • David Záruba

Trutnov – Ani napodruhé se Královéhradeckému kraji nepodařilo vysoutěžit zakázku na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov. Do 160milionového tendru se přihlásil jediný účastník, který nesplnil podmínky dané zákonem o veřejných zakázkách. Termín zahájení výstavby se tak s největší pravděpodobností posune.

Reklama

„Do druhé soutěže na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení se přihlásil jediný účastník, který nesplnil všechny formální požadavky zadávací dokumentace a zároveň i překročil maximální nabídkovou cenu. Zrušený tendr nyní přezkoumáme a v nejbližší době vypíšeme nový. Není vyloučeno, že se cena stavebních prací zvýší,“ informoval Václav Řehoř, radní odpovědný za krajské investice.

Projekt na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení je rozvržen do dvou etap. První etapa řeší rekonstrukci pavilonu, ve kterém v současnosti sídlí oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. V rámci druhé etapy proběhne demolice dvou pavilonů a následná výstavba objektu, do kterého se přestěhuje transfúzní oddělení a oddělení nukleární medicíny.

Vybudování nových laboratoří a transfúzního oddělení zlepší jednak efektivitu trutnovské nemocnice a také zlepší přístupnost pro pacienty a dárce krve, pro které současný stav objektů nenabízí dostatečný komfort,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar. Na celou přestavbu včetně dodávky zdravotnických technologií se počítá s investicemi ve výši 265 milionů korun. 

Oblastní nemocnice Trutnov je jedním ze zdravotnických zařízení ve správě Královéhradeckého kraje. Ročně nemocnice hospitalizuje na 13 tisíc pacientů a provede více jak čtyři tisíce operací.

Foto: archív/Oblastní nemocnice Trutnov

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Trutnovsko

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu