Reklama

Heřmanův Městec hostí 14. ročník festivalu Hudební léto

  • 6. června 2018,
  • 19:48

Heřmanův Městec – Od neděle 10. června bude Kostel sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci hostit 14. ročník tradičního festivalu Hudební léto. Posluchačům nabídne hudební mozaiku napříč staletími i hudebními styly. Zahajovacím a závěrečným koncertem připomene také oslavy 100. výročí vzniku Československa.

Reklama

Zcela unikátní stopou letošního ročníku bude koncert „HEJ ROMALE”. Festivalovým „bonbónkem“ slibuje být externí koncert, který bude poprvé v historii festivalu uspořádán v amfiteátru zámeckého parku. Výběrem interpretů chtějí pořadatelé ukázat, že krásná hudba a její provedení obohacuje generace posluchačů bez ohledu na národnost, kulturu či tradice.

Harmonogram 14. ročníku Hudebního léta

Festival zahájí koncert s názvem „Pocta předkům” jako připomínka těch, kteří se před sto lety zasloužili o vznik samostatného Československého státu. Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice společně se spojenými pěveckými sbory Konzervatoře Pardubice, VUS, a Vlastislavem Heřmanův Městec uvedou mimo jiné Requiem d moll francouzského skladatele Gabriela Faurého.

Druhý koncert ( je součástí unikátního projektu České filharmonie a paní Idy Kelarové. V programu „HEJ ROMALE!“ vystoupí hudebníci České filharmonie, romské děti z Chrudimska a Vysokomýtska pod vedením paní Idy Kelarová a členové sboru Čhavorenge. Skoro 100 účinkujících slibuje emotivní zážitek. Koncert bude vyvrcholením celoroční práce s romskými dětmi z vyloučených lokalit Chrudimska a Vysokomýtska.

Prvním červencovým koncertem se festival vrátí ke klasické hudbě. Za barokní varhany v kostele sv. Bartoloměje usedne přední současný český varhaník Pavel Svoboda a tóny varhan spojí s trubkou Marka Zvolánka v programu „Pocta Maurici Andrému“.

Na neděli 24. července je potom zařazen největší projekt čtrnácti ročníku festivalu. V rámci externího koncertu v amfiteátru zámeckého parku zazní dvouapůlhodinový projekt „Vandrovali hudci“ v podání Jiřího Pavlici a Hradišťanu & Vlasty Redla s kapelou. Spojení těchto dvou předních uměleckých těles několik let vyprodávalo sály a oslovilo tisíce lidí jedinečným spojením folku, bigbítu a lidové hudby.

V rámci Hudebního léta vystoupí opakovaně také vynikající studenti z řady států celého světa. Koncert účastníků Mezinárodních smyčcových kurzů v Litomyšli připadne na neděli 5. srpna.

Finále a tečku za XIV. ročníkem potom učiní vokální a instrumentální soubor staré duchovní hudby Collegium 419 společně s Barokním orchestrem pražské konzervatoře s uměleckým vedoucím Lukášem Vendlem.

Na závěr festivalu je na programu „Hudba westminsterské katedrály – korunovační anthemy“ k oslavě blížícího se výročí 100 let od vzniku Československa.

Koncerty jsou přístupné za doporučené vstupné na místě s výjimkou koncertu Hradišťanu a Vlasty Redla. Zde je třeba zakoupit vstupenku (i pro případ „mokré“ varianty v sokolovně). Předprodej běží na Ticketportal a v kostele u prodeje knih.

Foto: Facebook/Hudební léto Heřmanův Městec

Reklama

Mohlo by Vás zajímat

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu