Reklama

Zpráva z USA – Trutnov, město přátelství

  • 2. listopadu 2018,
  • 21:14

Zdrženlivého čtenáře může v první chvíli napadnout myšlenka: není to nějaká novinářská kachna? 
Začtěte se přátelé čtenáři do příběhu, který se skutečně před pár týdny odehrál na náměstí Krakonoše, 
v Grand Luxury Hotelu.

Reklama

Jednoho krásného odpoledne přicestovala z města Austinu v Texasu umělecká skupina postarších Američanů. Otevřeli hlavní vchod k recepci, ruce plné kufrů a unavenýma očima se rozhlédli kolem sebe. Moderní, leč chladné vybavení hotelu, na které byli při svých cestách zvyklí, zde však nebylo. Přivítal je křišťálový lustr, vysoký oblouk u vchodu a vlevo klasický obraz krajiny visící poblíž zámecké sofy, jež zvala na příjemné posezení.

První slova amerického zájezdu nebyla, jak by našinec očekával v angličtině dobrý den, ale výkřik ó můj bože! Tyto výkřiky byly slyšet po celou dobu pobytu. Ať už ve foyer, kde další sofa je doplněna dvěma křesly s dobovou lampou a obrazy. Ozývaly se z restaurace, kde se pyšní renesanční arkády, a slyšet je bylo i z kavárny, jejíž prvorepublikový styl je doplněn starými lampami z třicátých let, svícny z konce 18. století a vše dolaďuje servis zámeckých šálků a broušených sklenic.

Číšníci a personál chovali se s úctou, ochotou a úsměvem, což může v onom hotelu zažít i našinec, neboť vedení klade důraz na stejné vstřícné chování k hostům bez rozdílu. V jednom z večerů hrála na kavárně skupina Sirius, která sklízí velké úspěchy svým profesionálním provedením, a to už americká skupina cestovatelů byla lidově řečeno „na větvi“. Z této pomyslné „větve“ nakonec „spadli“ ve chvíli, kdy si sladili kávu cukrem bridž, což absolutně neznali.

Jejich chválu na krásný hotel, špičkové služby, krásné město a přátelský přístup personálu, slečna recepční poopravila, řekla, cituji: „Takový jsme tady v Trutnově všichni.“ Vedoucí uměleckého souboru z Austinu v Texasu na to řekla: „Až přijedeme domů, dáme všem vědět, že Trutnov je město přátelství.“

A tak je název článku pravdivý. Zde bych mohl své vyprávění skončit, ale to by se ve mně nesměl ozvat gen zvídavosti, co že se v Grand Luxury Hotelu děje, aby i našinec mohl si zpříjemnit večer, místo sezení doma u televize.

Vypátral jsem pro Vás následující...

Oslavovaná kapela Sirius hraje v kavárně GL Hotelu:

10. 11. – Svatomartinská zábava s pečenou husičkou, hodovními dobrotami a vínem

15. a 22. 12. – Zpříjemnění adventu a snížení napětí před Vánocemi

Dále pak výjimečná to žena Hanička, o níž kolují nepotvrzené fámy, že v trutnovském podzemí schraňuje a skrývá obrovskou sbírku černých desek od padesátých let, a možná i starší.

Něco na tom, milý čtenáři, asi bude, neboť již několikátý rok pořádá své retro večery v hotelové kavárně. Začíná hrát od 2. listopadu každý pátek od 18 do 21 hodin. A poslední, co se mi v potu tváře podařilo objevit, je koncert árijního pěvce mezinárodního formátu Lukáše Moravce, který prohlásil, že poslední koncert jeho úspěšného turné završí vždy koncem roku v nádherných prostorách restaurace GL Hotelu v Trutnově. Uvidíte a uslyšíte ho 30. prosince od 20 hodin.

Toť pro tuto chvíli je ode mne vše. Odcházím vmísit se do davu Trutnováků a okounějících turistů s neodbytnou myšlenkou. Když se pár lidí hezky chová a usmívá kolem sebe a ovlivní to mínění cestovatelů na druhém konci světa... Co kdybychom i přes své starosti na sebe byli milí a usmívali se? Nefantazíruji už moc? Mně to prostě nedá... Já to zkusím.

P.S.: Pokud uvidíte ve městě muže středního věku, kterého neznáte a usmívá se na Vás, nesuďte ho hned jako prodejce, který z Vás chce vytáhnout peníze. Pokud Vás beze slova mine, budu to pravděpodobně já.

Ať žije Trutnov, město přátelství...

Reklama

Mohlo by Vás zajímat

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu