Reklama

Pardubice chtějí nový parkovací systém. Stávající automaty zmizí

  • 9. října 2018,
  • 12:53,
  • Pardubice,
  • David Záruba

Pardubice – Zefektivnění parkování ve městě, nové parkovací automaty či přehled o obsazenosti parkovacích míst. To vše je předmětem soutěže, jejímž prostřednictvím Pardubice hledají dodavatele inteligentního parkovacího systému.

Reklama

„Díky jednotnému parkovacímu systému budeme mít k dispozici informace o tom, jak jsou daná parkovací místa využívána a následně budeme moci s těmito informacemi také pracovat a lépe systém kontrolovat,” říká primátor Martin Charvát s tím, že záleží na dodavateli, jakou technologii zvolí.

V souvislosti se zavedením jednotného systému inteligentního parkování z města zmizí také všechny stávající parkovací automaty. „Město také soutěží dodavatele nových parkovacích automatů, které umožní identifikaci vozidel na základě registračních značek a on-line přenos informací do centrálního systému,” dodává primátor.

Výhodou nových automatů bude možnost platit parkovné prostřednictvím běžné platební karty. Další bodem výběrového řízení je zavedení nového systému výdeje rezidentních a abonentních karet včetně webového portálu pro zákazníka, který by měl celý proces od předregistrace až po platbu parkovného výrazně zjednodušit.

Foto: ilustrační/Statutární město Pardubice

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Pardubicko

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu