• 20. srpna 2018,
  • 8:00,
  • Pardubice,
  • David Záruba

Pardubice – Čtyři góly, 2184 diváků a parádní podívaná. První východočeské derby ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE mezi Pardubicemi a Chrudimí rozhodně nenudilo. Domácí hráči naplno prokázali své zkušenosti a nováčka srazili po jednoznačném průběhu 4:0. Dva góly vítězů vstřelil Michal Petráň. Hradec Králové podruhé za sebou remizoval 0:0.

Pardubice do zápasu vlétly s ofenzivní chutí a hned z prvního útoku vstřelily vedoucí branku. Kovář ještě svou šanci nevyužil, ale po rohu si odskočil Michal Petráň a přesnou, i když ne zrovna prudkou, ranou k tyči otevřel skóre. V deváté minutě pak Černý napálil tyč.

Chrudim postupně odhodila bázlivost a začala se více tlačit dopředu, jenže víc než šanci Rybičky si nevypracovala. Po poločase tak znovu udeřily Pardubice, když centr ze strany prodloužil až do sítě Pavel Černý. Chrudim se snažil se stavem něco udělat, ale domácí hráli v pohodě. Navíc v 70. minutě zůstal za obranou osamocený Michal Petráň a svým druhým gólem prakticky rozhodl.

Zápas už se jen dohrával a diváky tak na delší dobu nazdvihl pouze výstup chrudimského Šípka, který se po pěti minutách na hřišti mohl pakovat s červenou kartou, ale shovívavý rozhodčí ho od vyloučení ušetřil. Konečnou podobu dal výsledku v 88. minutě po Mužíkově individuální akci Tischler.

FK Pardubice – MFK Chrudim 4:0 (1:0)

Branky: 2. a 70. Petráň, 56. Černý, 87. Tischler. Rozhodčí: Marek – Polák, Leška. ŽK: 2:3. Diváci: 2184.

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek – Fousek (83. Čmelík), Kovář, P. Černý (74. Tischler), Sokol (44. Mužík) – Petráň.

MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa, Krčál, Drahoš, Mastík – Langr – Kesner, Sixta (86. Kopecký), Froněk (67. Šípek) – Rybička, Dostálek (57. Sulík).

Fotbalisté Hradce se po parádním startu trochu zasekli. Po pěti zápasech sice stále drží neporazitelnost, ale dva zápasy po sobě už nedali gól. Stejně jako před týdnem i jejich sobotní zápas v Prostějově skončil bezbrankovou remízou 0:0. Nic to ovšem nemění na tom, že Votroci udrželi čtvrtou příčku v tabulce. V těsném závěsu za nimi jsou Pardubice, které mají o bod méně.

1. SK Prostějov – FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Dubravský – Pochylý, Batík. ŽK: 3:4. Diváci: 735.