Reklama

Staví si dopravní hřiště? Zloděj ukradl značky i semafor

Chrudimsko – Na Chrudimsku se v září rozmnožily krádeže dopravního značení. V noci z 5. na 6. září kdosi v obci Chotěnice ukradl šest přenosných značek. Od této neděle pak policisté řeší také krádež semaforu, který doposud stál na silnici I/37.

Reklama

Poslední případ se odehrál v noci ze soboty 15. na neděli 16. září na úseku silnic I/37 mezi obcemi Rohozná a Nová Ves. „Tentokrát si neznámý pachatel vybral přenosný semafor. Ten odcizil včetně baterie i s 30kilogramovým podstavcem. Předběžně způsobená škoda činí 40 tisíc korun,” uvedl tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Policisté případ šetří s podezřením ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti a přečinu krádeže. V případě dopadení a usvědčení hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody.

Podobný případ mají strážci zákona na stole už od začátku září. Ve noci z 5. na 6. září odcizil rovněž neznámý pachatel celkem šest přenosných volně přístupných dopravních značek. Konkrétně se jednalo o značky Přednost protijedoucích vozidel, Přednost před protijedoucími vozidly a po dvou značkách Nejvyšší dovolená rychlost a Práce na silnici.

„Značky byly umístěny na silnici číslo 3411 u autobusové zastávky v obci Chotěnice, kde probíhají stavební práce. Krádeží pachatel způsobil škodu za 10 tisíc korun,” sdělil Tesař s tím, že pachateli při dopadení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Foto: ilustrační

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Pardubicko

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu