Takhle by to šlo! Výhru slaví Hradec, Pardubice i Chrudim

východní Čechy – Před týdnem museli všichni tři východočeští zástupci ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE skousnout porážku. O prvním zářijovém víkendu se situace zcela obrátila. Už v sobotu si Pardubice vyšláply na silné a do té doby vedoucí České Budějovice, v neděli pak práci dokonal Hradec v domácím zápase s Vlašimí a Chrudim na hřišti Táborska.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 7. kolo

První poločas zápasu zápasu Hradce s Vlašimí zaujal především množstvím žlutých karet, na které vedli Votroci o přestávce 4:1. Góly ale začaly padat až ve druhé půli, a přestože se poprvé prosadili hosté, Hradec Králové dokázal třemi góly otočit stav ve svůj prospěch. Poprvé v sezoně se trefila útočná posila Dudevič, skóre uzavřel z penalty svým třetím gólem v sezoně Vlkanova.

FC Hradec Králové – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 (0:0)

Branky: 56. Durdevič, 60. Zorvan, 78. Vlkanova (pen.) – 47. Fotr. Rozhodčí: Klíma – Petřík, Dresler. ŽK: 5:2. Diváci: 846.

Tohle vítězství těší dvojnásob. Budějovice, které byly před utkáním na prvním místě, totiž v Pardubicích zahodily řadu šancí, trefily tyč, ale brankáře Knoblocha nepřekonaly ani jednou. Zato domácí byli v koncovce produktivní. Vítěznou branku vstřelil po Jeřábkově akci v 51. minutě Černý a konečný výsledek dal zápasu v závěru Michal Petráň. Pro něj to byl už pátý gól v seozně.

FK Pardubice – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 53. Černý, 85. Petráň. Rozhodčí: Rejžek – Pelikán, Batík. ŽK: 3:3. Diváci: 603.

Neméně cenné vítězství zaznamenali chrudimští fotbalisté na hřišti Táborska. Díky tříbodovému zisku se odpoutali od sestupových pozic a hned se jim dýchá lépe. Zápas na jihu Čech rozhodla jediná branka, kterou v 29. minutě zařídil ranou z pokutového kopu Jakub Krčál. Chrudim i přes šance soupeře hubené vedení udržela a za vydatného deště dokráčela k první venkovní výhře v sezoně.

FC MAS Táborsko – MFK Chrudim 0:1 (0:1)

Branka: 29. Krčál. Rozhodčí: Královec – Kubec, Pečenka. ŽK: 2:4. Diváci: 821.