Choceň, Přelouč či Trnávka. Pardubický kraj opraví další mosty

Pardubický kraj - Hejtmanství připravuje dalších devět projektových záměrů na modernizace mostů. Budou připravené pro případ, že se kraji podaří na ně sehnat dotace z Evropské unie. Opravy se každopádně postupně uskuteční i bez dotací.

Reklama

„Chceme mít připravených co nejvíce projektů na investice. V současné chvíli jsou pro devět záměrů dokončeny projektové dokumentace,“ sdělil 1. náměstek hejtmana pro majetek a investice Roman Línek.

V celkovém objemu se jedná o projekty za více než sto milionů korun. K modernizací však dojde i v případě, že Pardubický kraj neobdrží peníze z vnějších zdrojů. „Postupně bychom rádi dané projekty realizovali třeba i z vlastních zdrojů,“ dodal Roman Línek.

„Do projektů jsme vybrali ty mosty, které jsou v nejhorším stavu a potřebují zásah v dohledné době. Tak se na tento seznam dostaly mosty v Přelouči, Trnávce, Chvaleticích, Chocni, Dolní Dobrouči, Ústí nad Orlicí, Řetůvce a Němčicích,” vyjmenoval náměstek pro dopravu Michal Kortyš.

Plánování rekonstrukcí mostů je v porovnání s opravami silnic o poznání snadnější. „U mostů je minimum vlastníků pozemků a projekty budou připraveny v daleko kratší době. Mohou nahradit projekty silnic, kde je velké množství vlastníků pozemků pod komunikací a kde je riziko z prodlení kvůli složitým výkupům,“ podotkl Kortyš.

Foto: Pardubický kraj


Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Pardubicko

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu