Reklama

Požár domu odnesl muž vážnými popáleninami. Zvířata dopadla hůř

​Němčice – Hasiči dnes dopoledne bojovali s požárem garáže a stodoly v obci Němčice na Svitavsku. Jeho následkem utrpěl muž středních let vážné popáleniny, se kterými ho vrtulník transportoval do nemocnice. Požár se stal osudným pro domácí zvířata.

Reklama

Na místě zasahovalo dohromady šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Požár se podařilo lokalizovat po dvou hodinách. „Při likvidaci požáru byl nalezen popálený muž, který byl předán do péče zdravotníků a následně vrtulníkem transportován do nemocnice,” uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Vlivem požáru utrpěl muž středních let četné popáleniny na větší části těla, a proto ho vrtulník převezl do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, která se na léčbu popálenin specializuje.

„Vzhledem k závažnosti poranění byla pacientovi podána léčiva a byl uveden do umělého spánku, připojen k umělé plicní ventilaci a monitoru srdeční akce,” řekl mluvčí záchranky Aleš Malý.

Méně štěstí měla domácí zvířata, která majitel domu choval. Z plamenů se bohužel nepodařilo zachránit slepice a kozu. Příčina požáru a stanovení vzniklé škody budou předmětem dalšího vyšetřování.

Foto: HZS Pardubického kraje

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Pardubicko

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu