Reklama

Děsivá nehoda: Řidič Passatu naštěstí seděl v autě sám

Hradec Králové – Bez vážného zranění vyvázl řidič osobního vozidla Volkswagen Passat, který včera narazil do návěsu odstaveného nákladního auta. Na pohled vypadá nehoda děsivě, naráz pravou část vozu úplně sešrotoval. V autě ale naštěstí nikdo jiný kromě řidiče necestoval.

Reklama

K nehodě došlo v pondělí před polednem na silnici I/37 z Pardubic do Hradec Králové kousek za sjezdem na Březhrad. Řidič při přejíždění z levého do pravého jízdního pruhu dostal smyk a narazil do návěsu odstaveného v připojovacím pruhu.

Šestadvacetiletý řidič jedoucí z Opatovic nad Labem pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy hlavně povětrnostním podmínkám,” poukázala mluvčí policie Iva Kormošová na to, že v tu dobu sněžilo.

Šofér Passatu naštěstí cestoval sám a utrpěl jen lehké zranění, se kterým byl převezen do hradecké fakultní nemocnice, odkud byl posléze propuštěn do domácího léčení. Nikdo jiný zraněn nebyl.

Oba řidiči měli negativní dechovou zkoušku na alkohol. Škoda na Volkswagenu je předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun a na návěsu na 20 tisíc korun. Přesná příčina nehody a míra zavinění je předmětem dalšího šetření hradeckých policistů.

Nákladní vozidlo jeho řidič odstavil u krajnice kvůli závadě na brzdách. Za soupravou byl umístěn výstražný trojúhelník.

Foto: Policie ČR/KŘP Královéhradeckého kraje; HZS Královéhradeckého kraje

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Hradecko

Reklama

PR články

Trutnovské zastavení

Více PR článků
Zavřít reklamu